fbpx

Tööstused ja põllumajandus

Polüuretaanvaht on üks odavamaid ja tõhusamaid meetodeid tööstus- ja põllumajandushoonete, sealhulgas loomakasvatus- ja laohoonete isoleerimiseks. Oma rolli nõuetekohaseks täitmiseks peaksid loomakasvatushooned vastama teatud standarditele. Nende hulka kuuluvad sobivad sanitaartingimused, ruumi ja konstruktsiooni kaitse liigse niiskuse eest ning korralik stabiilne temperatuur siseruumides, sõltumata aastaajast.

Temperatuuri säilitamine tööstus- ja põllumajandushoonetes

Üks otsustava tähtsusega tegureid, mis määrab hoone sobivuse tööstuslikuks või põllumajanduseks, on selle võime säilitada sobiv temperatuur, et see oleks kaitstud talve külma ja suvel liigse kuumuse eest.

Loomakasvatushooned, mis on ette nähtud tõuloomade pidamiseks, st sigalad, lehmalaudad või linnukasvatusmajad, peavad seal elavate loomade jaoks vastama teatavatele temperatuurinormidele. 

Toidu hoidmiseks mõeldud põllumajandushoonetes, nt külmhoonetes või puu- ja köögiviljahoidlates, on soovitatav hoida sobivat temperatuuri sõltumata ilmastikuoludest. Madal temperatuur võimaldab toiduaineid kauem värskena hoida, mis tähendab otseselt kasvavate põllukultuuride kasumlikkust.

Polüuretaanisolatsiooni abil saate saavutada optimaalsed tingimused põllumajandushoonetes, sealhulgas karkassiga hoonetes. Selle arvukate eelistega, nagu kiire püstitus ja väike kaal, on lehtmetalli paneelidega kaetud plekist konstruktsioonil ka puudusi, nt madal soojusisolatsioonivõime või veeauru kondenseerumine seintel.

Polüuretaanvahu soojusjuhtivus on 0,020–0,023 W / (m2K). Sõltuvalt kavandatud kasutusest võib 50-100mm vahtkihi pihustamine hoone tingimusi märkimisväärselt parandada. Selline isolatsioon võimaldab vähendada soojuskaod miinimumini ja vähendada hoone ülalpidamiskulusid. Teisest küljest on selline madal soojusläbilaskvus viis sooja õhu sisenemise takistamiseks tööstushoones, kus soovite säilitada madalat temperatuuri. Teine probleem on loomakasvatushoonete märkimisväärne õhuniiskus – kvaliteetne soojusisolatsioon vähendab veeauru kondenseerumist seintel.

Sobiv mikrokliima ja piisav ventilatsioon

Tööstushooned peaksid sageli tagama siseruumides asjakohase mikrokliima.

Loomakasvatushoonete puhul on äärmiselt oluline säilitada sobivad sanitaartingimused. Katusele ja seintele pihustatud suletud pooriga polüuretaanvaht ei ima vett ning sinna ei arene seeni ega hallitust. 
Polüuretaanvaht ei ima vett. Loomade tekitatud õhuniiskus (väljahingatav veeaur, väljaheited, jooginõu) ei mõjuta polüuretaanvahu kui sellise seisundit negatiivselt. Nii kõrge õhuniiskuse kui 85% mõju (lehmalaudades saavutatud väärtus) ei vähenda polüuretaanvahu soojusisolatsiooni võimet.

PUR isoleeriv vaht on toksikoloogia seisukohast ohutu ka loomade heaolule – see ei tekita kahjulikke aineid ega gaase.

Põllumajanduse külmhooned ja laod

Kuiv õhk ja hea kaitse niiskuse eest mängivad võtmerolli toidu, eriti teravilja ladustamiseks mõeldud ladude ja hoonete puhul. Katuse, seina ja vundamentide õigesti paigaldatud isolatsioon vähendab seente või hallituse kasvu tõenäosust.

Vahtpolüuretaanist isolatsioon on vastupidav ka kahjuritele ja närilistele , mis põhjustavad eriti suuri kaotusi, eriti põllumajanduses.

Põllumajandustarvikute ladude peamine nõue on vee ja niiskuse asjakohane isoleerimine. Vaheseinas ei tohiks olla veeauru kondenseeruda. Seetõttu tasub laoseinad katta õhukese polüuretaanvahukihiga.

Polüuretaanvahtisolatsiooni toetav roll

Polüuretaanvahuga karkasshoone isoleerimine ei paku mitte ainult täiendavat tuge, vaid ei tekita ka konstruktsiooni liigse koormuse ohtu – polüuretaanvaht on suhteliselt kerge, oluliselt kergem kui konstruktsiooniisolatsioonimaterjalid. Veelgi enam, tänu oma kõrgetele soojusisolatsiooni parameetritele piisab vaid mõne sentimeetri pihustusvahust korraliku kaitse tagamiseks. Materjali muud eelised on ka see, et see ei astu keemilistesse reaktsioonidesse teiste ainete või gaasidega, see ei ima vett ega muuda selle keemilist koostist ja füüsikalisi omadusi. Madala veeimavusega ei imendu see vett ja selle tulemusel ei suurene niisketes oludes selle kaal. Seetõttu

Veelgi enam, suletud pooriga  polüuretaanvaht võimaldab teil hoida pleki ja metallielementide tehnilist seisukorda muutumatuna – see kleepub tihedalt pinnaga ja ei lase niiskusel siseneda, kaitstes nii konstruktsiooni korrosiooni ja pinna kahjustamise eest. niiskuse põhjustatud hoone tehniline seisukord.

Polüuretaanvaht on kiire ja suhteliselt odav meetod tööstus- ja põllumajandusrajatiste isoleerimiseks. Sellel on kõrged liimimisomadused, mis võimaldab teil seda otse rakendada peaaegu igat tüüpi lae konstruktsioonidele või seintele. See sobib igasse pinnakujusse, täites tihedalt isegi keerukate ehituskonstruktsioonide iga süvendi.