fbpx

PUR vahu tüübid ja kuidas need erinevad?

Polüuretaanvaht on kahtlemata suurepärane isoleeriv ja tihendav materjal. Turul on selle toote tüüpe arvukalt, seetõttu tasub nende omaduste kohta rohkem teada saada. Siit saate teada, kuidas erinevad polüuretaanvahu tüübid erinevad ja mis on nende rakendus.

Polüuretaanvahud ja nende omadused

Polüuretaan on peamiselt valmistatud toorõlist saadud kahest toorainest – isotsüanaadist ja polüoolist. Pärast süsteemi kahe protsessi jaoks valmis vedela komponendi ja mitmesuguste abimaterjalide, näiteks katalüsaatorite, vahustajate ja stabilisaatorite segamist algab keemiline reaktsioon.

Polüuretaani ajalugu ulatub mitmesse põlvkonda. Alguses oli tehnoloogia jäika (kõva) vahu, seejärel elastse vahu ja lõpuks pooljäika vahu tootmiseks.

Millised omadused on PUR-vahul? Ennekõike demonstreerib see häid termilisi parameetreid – on vastupidav mitmesugustele temperatuuridele (vahemikus –200 ° C kuni + 135 ° C). Keskmine soojusjuhtivuse koefitsient polüuretaanvahu osakaal on 0,026 W / m2 ja kõige soodsam näivtihedus pärast jäiga vahu tahkumist on tavaliselt 35–40 kg / m³.

PUR-vahu suurim eelis on selle suurepärased soojusisolatsiooni omadused. Polüuretaanvaht on vastupidav ka suhteliselt suurtele koormustele, samuti seentele ja hallitusele. Seega on see kahtlemata ideaalne materjal igasuguste ehitus- ja renoveerimistööde jaoks, näiteks soojus- ja heliisolatsioon ning elastse polüuretaanvahu korral ka paigaldus ja tihendus.

PUR-vaht tagab täiusliku haardumise nii vertikaalsete kui ka horisontaalsete pindadega ning sellel on poorne struktuur. Poorsel materjalil on õõnsad õõnsused sees. Poorsus on omadus, mis ütleb meile teatud läbimõõduga pooride mahu ja koguse kohta. Polüuretaanvahtu iseloomustab ka lühike töötlemisaeg ja pärast kõvenemist säilitab see keemilise neutraalsuse.

Kui rääkida materjali puudustest, mainitakse sageli selle suhtelist süttivust ja madalat vastupidavust UV-kiirgusele.

Avatud ja suletud pooriga vahud

Polüuretaanvaht jaguneb kahte põhitüüpi – avatud ja suletud elementidega. Esimene on ette nähtud kasutamiseks siseruumides ja puitmajadel eriti seinte ja katuste isoleerimiseks ning ruumi akustilise mugavuse suurendamiseks, kuna polüuretaanvahul on lisaks soojusisolatsiooniomadustele ka väga kõrge müratasemetegur. Avatud pooriga vaht on auru läbilaskev, nii et võime öelda, et sellega kaetud pind “hingab”. Pihustatud seestpoolt, otse katusele, saab seda hõlpsalt kasutada membraanil või laudisel.

Tehniliste parameetrite osas – avatud poor vaht tihedusega 7–14 kg/m3, samal ajal kui selle soojusjuhtivuse koefitsient on vahemikus 0,034 kuni 0,039 W / (m * K). Avatud pooriga  polüuretaanvahu tüüpide hulgas on erineva tuleomadusega materjale. Parimad on hinnatud E-ga .

Teine rühm – suletud pooriga  polüuretaanvaht – kasutatakse oma kõrge veekindluse, suurema jäikuse ja tugevuse tõttu õues ja kõrge õhuniiskusega ruumides.

Selle struktuur sisaldab üle 90% suletud rakkudest ja tihedus on vahemikus 33 kuni 40kg / m3 . Suletud pooriga  polüuretaanvahu soojusjuhtivuse koefitsient on vahemikus 0,02 kuni 0,024 W / (m * K).

Suletud pooriga  vahutüübid erinevad parameetrite poolest, sõltuvalt nende rakendusest. Ühelt poolt sobib see suurepäraselt vundamentide, laekonstruktsioonide, katuste ja põrandate isoleerimiseks. Teisest küljest saab seda kasutada tööstus- ja põllumajandushoonetes, näiteks tootmispõrandate, ladude, külmhoonete või loomakasvatushoonete soojustamiseks.