fbpx

Polüuretaanvaht – parim maja soojusisolaator!

Polüuretaanvahtusid kasutatakse ehituses laialdaselt. Selles pole midagi imelikku, sest need tagavad täiusliku soojusisolatsiooni. 

Polüuretaanvaht – mis see on ja milleks seda saab kasutada?

Maja soojusisolatsioon pole lihtne. Materjali valimisel tuleks arvestada mitmete erinevate teguritega. Soojusisolatsioonimaterjal peaks muidugi võimalikult hästi kaitsma liigse soojuskao eest ja samal ajal neelama heli. Samuti peaks see olema hõlpsalt ja kiiresti paigaldatav ning kerge.

Aastaid valitses Eestis mineraalvill kui kõige populaarsem hoone soojusisolatsioonimaterjal. Avatud pooriga  polüuretaanvaht on kogu maailmas levinud juba 40  aastat. See ilmus meie turule alles 5 aastat tagasi – ja sai kohe mineraalvilla atraktiivseks alternatiiviks.

PUR-vaht on parim soojusisolaator. Ehkki polüuretaanvaht maksab rohkem kui mineraalvill, on investeering pikema aja jooksul kulutõhusam.

Ja kuidas seda rakendatakse? Kõrgsurveseadmetega pihustatud vaht paisub ja kõveneb kohe, tihedalt pinna külge kleepides ja täites kõik tühimikud ja praod. 

PUR-vahu eelised

Seestpoolt pritsitud vaht muutub investoritele üha huvitavamaks. Altpoolt leiate 10 PUR-hoone soojusisolatsiooni eelist.

Tagab täiusliku soojusisolatsiooni

PUR vahtmaterjalist isolatsioon tasub tagasi umbes  5 aastaga. Tänu suurenenud soojusisolatsioonivõimele võimaldab see aga kokku hoida 30–50% soojuskuludest. Pärast hoone mitmeaastast kasutamist on see väga tasuv investeering.

Tervislik ja keskkonnaohutu

Polüuretaanvaht on täiesti ohutu nii tervisele kui ka keskkonnale. Ei tolmu, ei murene, ei oksüdeeru ja säilitab oma omadused kogu hoone kasutamise ajal. Samuti on see hallituse ja seente suhtes vastupidav. Ka närilistele ja putukatele see ei meeldi.

Vastupidav

See on selle materjali suur eelis. Vaatamata aja möödumisele vahu mehaanilised ja isolatsiooni parameetrid ei muutu. See annab 100-protsendilise tihenduse ja vastupidavuse garantii pikkadeks aastateks.

Immutamine

Kaitseb puitu hallituse ja metalli korrosiooni eest.

Aurude läbilaskevõime

Ehkki see on täielikult tihe, on avatud pooridega vaht auru läbilaskev.

See tagab hoones kõrgema õhukvaliteedi

Vahtisolatsiooniga korpuses õhukvaliteet paraneb, kuna sees on vähem tolmu ja allergeene.

Kiire paigaldamine

2 inimest suudavad 10 tunni jooksul katta PUR-vahuga 250 m2 pindala 200mm kihiga . Võrdluseks: 2 inimest suudavad 10 tunni jooksul paigaldada 100 m2 mineraalvillast isolatsiooni.

Kerge

Polüuretaanvaht on mineraalvillast kergem, nii et see koormab hoone konstruktsiooni väiksemas ulatuses.

Hea pinna haardumine

Vahu looduslikud füüsikalised omadused võimaldavad sellel suurepäraselt pinnale kleepuda ja täidavad kõik tühimikud. Ideaalselt kleepub see puidu, auru läbilaskva fooliumi, OSB plaatide, telliste või isegi betooni külge.

Lihtne töödelda ja paigaldada

Vastupidiselt mineraalvillale pole polüuretaanvahu paigaldamiseks vaja täiendavaid tööriistu,.Vaht kleepub igale pinnale.Mis peamine,pärast ei pea muretsema ülejääkidega.Pureksi meeskond koristab oma järelt objektid ja viib jäätmejaama,roovidelt ära puhastatud vahu.