30.01.2024

Vundamendi hüdroisolatsioon - Pureks

Vee kahjustus on elamute ja hoonete puhul üks kõige levinumaid kahjustuste tüüpe. Maja vundament puutub kokku palju pinnavee ja pinnaveest tekkiva niiskusega. Vesi võib imbuda läbi vundamendi pragude, samuti võib ebapiisava kütte ja jahutuse tõttu tekkida niiskuse või kondensaadi kogunemine. Umbes 60% elamutest on varem või hiljem probleeme vundamendi või keldri liigse niiskuse ja niiskusest tulenevate kahjustustega. Kodu on põhiline koht, kuhu investeeritakse, seega nende kaitsmine ja pikaealisusse panustamine on väga tähtis, et vältida ootamatuid ja suuri väljaminekuid tulevikus.
Kui niiskus pääseb läbi vundamendi, võib see põhjustada ulatuslikku kahju kogu hoone struktuurile. Veest või niiskusest tekitatud kahju võib jääda märkamatuks kuni hetkeni, mil on juba liiga hilja. Siin räägime vundmendi soojustamise ja vundamendi hüdroisolatsiooni vajalikkusest, et säilitada hoone tugev ja vastupidav alustala kümneteks aastateks. 
Oma vundamendi veekindlaks ja soojaks tegemiseks konsulteeri meie spetsialistidega.

Vundamendi soojustamine ja hüdroisolatsioon



Niiskuse tõke

Üks peamisi põhjusi kodu vundamendi hüdroisoleerimiseks on üldise niiskuse vähendamine majas. Kui vesi ja niiskus jõuab teie keldrisse või keldriruumi, tekib niiske ja hallitust tekitav keskkond. See niiskus on soodne keskkond hallitusele, mis võib põhjustada terviseprobleeme majaelanikele. Hallitust on mõistlik ja kindlasti ka odavam ennetada, sest hiljem selle tagajärgedega tegelemiseks kulub väga palju aega ning raha.

 Vundamendi hüdroisolatsioon aitab neid probleeme ennetada, hoides vee teie kodust eemal. Niiskuskindla barjääri loomisega vundamendi ümber saate säilitada kuivema ja tervislikuma elukeskkonna.  
Niiskusega teatavasti võivad eluruumidesse lõpuks tekkida ebameeldivad lõhnad, seega vundamendi niiskusetõke loob ka meeldivama elukeskkonna teie koju. 

Kindlasti tuleks tõsiselt kaaluda vundamendi hüdroisolatsiooni, sest see protsess ei ole nii keeruline, kui esialgu arvata võib, kuid sellega on võimalik väga palju probleeme ja suuri väljaminekuid ennetada ja vältida.

Energiatõhusus

Vundamendi hüdroisolatsioon mängib olulist rolli teie kodu energiatõhususe parandamisel.

Kui vesi imbub vundamenti või sealt juba edasi keldriruumi, loob see niiske ja külma keskkonna. See mõjutab teie kodu üldist temperatuuri. Selle tulemusena peab teie kütte- ja jahutussüsteem kõvasti tööd tegema, et säilitada mugav sisekliima, mis viib suurenenud energiatarbimise ja kõrgemate kommunaalkuludeni.

Vundamendi hüdroisolatsioon ennetab ja hoiab ära niiskuse sissetungi. See aitab teil säilitada siseruumides ühtlast temperatuuri ning üleüldist mugavat sisekliimat. 

Niiskuse eemal hoidmisega saate vähendada vajadust pideva õhuniiskuse eemaldamise järele ning vähendada koormust teie küttesüsteemile.

Struktuurilised kahjustused

Kui niiskus ja vesi tungivad vundamenti, siis temperatuuride vaheldumisel see järk-järgult lõhub vundamendi struktuuri ning lõpuks võivad tagajärjeks olla niiskuskahjustused, viltused seinad või pragude tekkimist seintesse ja palju muid probleeme, mida on kulukas hiljem likvideerida ja parandada.
Tugev ja stabiilne vundament on teie kodu ohutuse ja pikaajalise vastupidavuse jaoks hädavajalik, see aitab vältida kahjustusi põrandatele, seintele ja üldisele stabiilsusele.
Vundamendi hüdroisolatsioon aitab teil neid probleeme vältida ja pikas perspektiivis raha säästa.

Maja väärtuse tõstmine

Vundamendi hüdroisolatsioon ja soojustamine tõstab oluliselt hoone turuväärtust ning jäävad  võimalikele ostjatele kindlasti paremini silma. Korralik vundament tagab turvalise, kuiva ja mugava elukeskkonna ning samuti garanteerib hoone üldise struktuuri pika eluea. 

Kindlasti tuleks valida usaldusväärne ja kogemusega ettevõte, kes kasutab kvaliteetseid ja kaasaegseid materjale, nii saate tagada kvaliteedi ning kindluse, et vundament on efektiivselt ja vigadeta isoleeritud. 





Veel lugemist

Multipur OÜ

${item.title}
Privaatsustingmused Kasutustingimused
Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.

${item.title}